אתר אינטרנט לעסקים קטנים: מאיפה כדאי להתחיל – המדריך המלא

כמעט כל עסק גדול היה גם פעם עסק קטן. המשמעות של עסק קטן יכולה לבוא לידי ביטוי בכמה פרמטרים, קטן מבחינת היקף הרווח שלו, קטן מבחינת כמות העובדים שלו, קטן מבחינת היקפי העבודה שלו ועוד. יש בעלי עסקים, שבמודע לא רוצים לגדול מעבר לשלב מסוים. טוב להם להיות one man show הם לא מעוניינים להעסיק עובדים. מתאים להם לעבוד רק בשעות מסוימות ועוד. המשותף לכל העסקים הקטנים הוא, שאין להם תקציב או שאינם רוצים להשקיע באתר גדול. אתר גדול משמעותו, כמות דפים רבה מה שגורר בהכרח עבודה רבה יותר על האתר שכוללת חקר מילות מפתח, את האפיון שלו, את התוכן, את העיצוב וכמובן את הבנייה שלו. 

לא חייבים אתר גדול כדי לגדול

הבשורה שלנו היא שאפשר להרגיע. לא חייבים אתר גדול כדי לגדול. אפילו לא חייבים אתר גדול כדי להרשים את הלקוח הפוטנציאלי או לחסוך ממנו מידע רלוונטי. אפשר להתחיל עם אתר קטן וככול שהעסק גדל, להגדיל גם את האתר. ואפשר גם לא. הכול תלוי במטרות העסק ובשאיפותיו. 

אז מה זה אומר, בעצם, ' אתר אינטרנט לעסקים קטנים  או אתר קטן לעסקים? אז האמת היא שאתר אינטרנט יכול להכיל גם…רק דף אחד! תשאלו, מה כבר אפשר לעשות עם אתר אינטרנט בעל דף אחד? ואנחנו עונים בשמחה,  כמעט הכול. דף כזה בשמו המקצועי נקרא "דף נחיתה" והוא יכול לתת ערך ללקוחות לא פחות גדול מאתר גדול. הוא יכול להציג את השירותים או המוצרים של העסק, יכול לספק המלצות, לספר על בעל או בעלת העסק ולהניע לפעולה. 

המקפצה שלך בעולם הדיגיטל מתחילה כאן!

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

בין אתר של עמוד אחד לאתר בן עשרה עמודים יש אמצע

מה ההבדל בין אתר אינטרנט בעל עמוד אחד לעומת אתר אינטרנט בעל מספר גדול של עמודים? כמות התוכן שלו והנגזרת ממנו שהיא הקידום. אפשרויות הקידום של אתר אינטרנט בן דף אחד הוא מצומצם ביותר. לרוב הקידום יהיה על שם העסק בלבד. אבל מבחינת הנראות של האתר וכמובן התוכן שלו, אפשר להגיע למצב שמי שמגיע לאתר (אם הוא יכתוב את שם העסק בגוגל) או מי שיופנה אליו, יוכל להתרשם מהעסק כאילו היה זה עסק גדול. 

אבל בין עמוד אחד לעשרה עמודים יש גם אמצע. אתר אינטרנט לעסקים קטנים יכול הלכיל גם שלושה עמודים, ארבעה או חמישה עמודים. אחד הדברים הקריטיים בבניית אתר הוא הדומיין. ברגע שרכשתם דומיין, הוא יכול להיות שלכם כל עוד העסק חי. לוותק שהוא צובר יש משמעות לא פחות גדולה מהגודל. בהמשך, על אותו דומיין ניתן להרחיב את האתר הקיים או לבנות אחד גדול יותר כאשר הוא הופך להיות קטן לגודל של העסק.  

אולי גם זה יעניין אותך...